Meeskonnaüritus looduses - meeskonnaga matkama ja telkima!

Meeskonnaüritus looduses - meeskonnaga matkama ja telkima!

Parim koht puhkamiseks on loodus. Erinevalt igapäevasest kontori ja linnakära sagimisest, toimuvad metsa- või rabavaikuses muutused enamasti rahustavalt kindlas rütmis ja tasapisi: puude kasvamine, tuule lainetused niidul, päeva vaheldumine ööks, jõe vulin ja merelainete kohin.

Matk hea seltskonnaga looduskaunisse paika on enamasti üks meeldejäävamaid elamusi. Matkarajal teele asudes ununevad igapäevased argimured kiiresti ning tähtsamaks saab ühtse meeskonnana rajal orienteerudes sihtpunktidesse jõudmine, laagri ülesseadmine, tule tegemine ja koos toidu valmistamine. Ning mis saab olla õhtu lõpetuseks veel mõnusam, kui pärast väljakutseterohket päeva lõkke ümber hea seltskonnaga matkamuljeid vahetada ja jutte vesta.

Matkal peab grupp töötama ühtse meeskonnana ning hiljem on kerge märgata, et tavapärasest erinev keskkond ja matka väljakutsed on aidanud grupi meeskonnatunnet ja usaldust üksteise vastu suurendada ja kinnistada. Kindlasti tulevad matka käigus välja ka üksteise tugevused ja nõrkused, millega igapäevases tööelus arvestada.

Seetõttu on meeskonna või ettevõtte ühine matk loodusesse mõnus ja meeldejääv kogemus ning samal ajal ka praktiline team-building harjutus, läbi mille õpivad inimesed üksteist paremini tundma, avalduvad juhiomadused ning suureneb meeskonnatunne.

Matka planeerides tasub kõigepealt välja mõelda sihtkoht ja marsruut ning panna paika üldine matkaplaan. Matka marsruut tuleks kindlasti valida selline, et see oleks jõukohane kõigile osalejatele, kuid samas ka piisavalt väljakutsuv. Kindlasti ei tohiks matka läbimise raskused olla nii suured, et võtavad ära eneseteostusest ja matka läbimisest saadava positiivse emotsiooni. Sobiva matkamarsruudi saab koostada ise kasutades RMK matkaradade kodulehekülge või küsides nõu matkakorraldajatelt.

Lisaks marsruudile jääb üle veel hankida matkatoit, mille saab osta toidupoest, ning matkavarustus, mille saab rentida, kui seda töötajatel juba olemas ei ole. Mida jahedamad või vihmasemad ilmad, seda olulisemaks muutub hea varustus. Sobiliku varustuse ja riietuse puhul on ka -20 kraadiga metsas väga mõnus!

Samuti tuleb läbi mõelda transport. Tihtipeale on mõnusam kohale liikuda kas rongi või muu ühistranspordiga või tellida matkaks eraldi buss. Kindlasti on variandiks ka see, et inimesed tulevad kohale enda transpordiga, kuid sellisel juhul peab matkamarsruut jõudma alguspunkti tagasi või pead tellima lisatranspordi alguspunkti.

2018. a septembris rentis Avalanche Laboratory ettevõtte ühismatkaks vajamineva matkavarustuse Matkavarustuserent.ee-lt ning võttis matka kokku järgnevalt:

Avalanche Laboratory on kiiresti kasvav IT ettevõte, täpsemalt oleme keskendunud tarkvara arenduse, IT süsteemi- ja ärianalüüsi ning IT haldusteenuse pakkumisele. Kuna meie inimesed töötavad erinevate klientide juures kohapeal, lisaks Lätis ja Leedus, siis sisekommunikatsiooni vaatenurgast on tähtis läbi ühisürituste kasvatavad oma töötajates Avalancherite identiteeti.

Peale sügismatka võttis üks meie tegevjuhtidest ürituse kenasti kokku lausudes, et peale sellist rasket katsumust võib öelda, et Avalanche töötajad on kangelased nii arvuti ees kui ka päris elus! Tavapärasest suurem füüsiline pingutus, ootamatute olukordade lahendamine ja nendest koos välja tulemine muutsidki seekordse matka eriliseks, suurendades meeskonnatunnet ja teisalt näitas nii meie juhtidele kui ka värbajatele, et meie inimeste valimisel on tehtud suurepärast tööd.

Avalanche sügismatkast lähemalt: matk koosnes kahest päevast ja esimene päev oli tõeline matkaja kogemus – täisvarustuses ligi 30 km läbimine, priimustega söögi tegemine ning telgis ööbimine. Ja teisest päevast, millega said liituda need, kes esimest päeva liiga ekstreemseks pidasid, kus matka teekond oli tunduvalt lühem ja seikluslikum ning ööbimine puhkemajas.

Taolise matka korralduses tuleb kindlasti silmas pidada järgmiseid punkte:

  • Matka marsruut vali koos professionaaliga, kes tunneb valitud rada, selle iseärasusi, pinnast ja oskab ette hoiatada võimalikest keerulistest kohtadest. Lisaks tuleb kasuks kui valitud rada on osalejatele põnev läbida – see tähendab, et on nii tõuse, languseid, mägesid, veekogusid, mõni huvitav ehitis või muu vaatamisväärsus
  • Kuna öösel magatakse telkides, siis matka toimumise aeg valida eelistatult selline, mil on Eestis öösel soe magada.
  • Matka õnnestumisel on väga tähtis inimeste õige varustus, riietus ning koti kaal ja asetus seljas selliselt, et inimesel on mugav kotti ja raskust kanda. Näiteks on äärmiselt tähtis, et inimestel on jalas tugeva tallaga matkajalanõud (pikema vahemaa puhul tossud/tennised ei ole sobivad), riietutakse kihiliselt ning raskus on kotis jagatud ära võrdselt.
  • Kui inimestel puudub matkavarustus, siis tea, et Eestis on teenusepakkujaid, kellelt saab korralikku matkavarustust laenutada
  • Teine matka päev vali jalgsimatkale midagi lisaks, näiteks osa rajast läbida kanuudes, valgusparvedega või mõne muu seiklusliku elemendi lisamine.
  • Peale märkimisväärset füüsilist pingutust paku osalejatele midagi kosutavat – olgu selleks näiteks korralik saunamaraton või spa protseduurid ja kindlasti maitsev ning rikkalik õhtusöök."

Leave your reply

*
**Not Published
*
Product successfully added to the product comparison!